Kalkulator OC AC - kup ubezpieczenie auta w 3 minuty! Oszczędź nawet 1000 zł!

Jak działa kalkulator ubezpieczeń samochodowych?

Kalkulator ubezpieczeń samochodowych pozwala porównać dostępne na rynku oferty polis komunikacyjnych. Po wypełnieniu formularza, czyli wpisaniu różnych danych dotyczących samochodu, nasza porównywarka przygotuje listę propozycji, spośród których będziesz miał możliwość kupić polisę w naprawdę dobrej cenie. Kalkulator ubezpieczeń OC jest bardzo wygodny – pozwala na szybkie porównanie ofert pod względem zarówno ceny, jak i zakresu ochrony. Ponadto dzięki porównywarce możesz obniżyć koszty i zaoszczędzić pieniądze - nawet kilkaset złotych, które później możesz przeznaczyć na inne wydatki związane z samochodem.

Zastanawiasz się, jak przebiega obliczanie ofert ubezpieczeń samochodowych?

Masz pytania dotyczące bezpieczeństwa zakupu polis OC i AC w kalkulatorze? Nie wiesz, czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia samochodu? Przygotowaliśmy poradnik, w którym tłumaczymy, jak działa i jak kupić ubezpieczenie auta oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane przez użytkowników pytania dotyczące porównywarki.

Co zyskuję, kupując OC w kalkulatorze?

Kalkulacja OC to sposób, aby zakupić najtańsze ubezpieczenie OC. Natomiast w kalkulatorze AC możesz wybrać najkorzystniejszą pod względem ceny i zakresu ochrony polisę. Aby porównać oferty kilkunastu działających na polskim rynku towarzystw ubezpieczeniowych, musisz jedynie wypełnić jeden formularz. Możesz to zrobić w dogodnym dla siebie momencie, bez konieczności umawiania się na spotkanie z wieloma agentami.

Darmowy kalkulator OC AC pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Potrzebujesz jedynie kilku minut, aby porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Kalkulator składki OC AC to przy tym narzędzie darmowe – za korzystanie z niego nic nie zapłacisz.

Ubezpieczenie samochodu - czym się kierować przy wyborze?

Wybierając polisę OC, możesz kierować się wyłącznie ceną. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w każdym towarzystwie ma dokładnie taki sam zakres ochrony – reguluje to ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Porównywarka polis samochodowych, to najłatwiejszy sposób, aby otrzymać informacje o różnych ofertach w wielu towarzystwach. Później pozostaje już tylko wybrać najtańszą, dokonać płatności oraz zawrzeć umowę.

Jakie ubezpieczenie auta mogę kupić online?

Kalkulator ubezpieczenia auta pozwala na szybkie porównanie ofert obowiązkowego ubezpieczenia OC i autocasco (również w wersji mini), które gwarantuje ochronę samochodu i jego wyposażenia. Oprócz tych dwóch ubezpieczeń, możesz też zakupić online dodatkowe polisy, dostępne w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych, czyli:

 • ubezpieczenie ASS – gwarantuje pomoc w podróży,
 • ubezpieczenie NNW – to ochrona kierowcy oraz pasażerów danego pojazdu na wypadek doznania czasowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • ubezpieczenie szyb i opon – likwidacja szkód z tych ubezpieczeń pozwala uniknąć utraty zniżek na AC.

Kalkulacja OC AC i zakup polis online mogą się bardzo opłacać. Z jednej strony wiele towarzystw ubezpieczeniowych przyznaje klientom kupującym ubezpieczenia w porównywarkach dodatkowe rabaty. Z drugiej strony pakiet ubezpieczeń OC/AC z reguły jest korzystniejszy niż zakup osobnych polis.

Kalkulator OC samochodu – czy muszę odpowiadać na wszystkie pytania?

W porównywarce musimy liczyć się z koniecznością udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące zarówno kierowcy, jak i właściciela pojazdu. Dane są niezbędne do tego, aby poznać dokładne propozycje od towarzystw. Jeżeli formularz wypełniłeś nieprecyzyjnie, to po przejściu na stronę ubezpieczyciela polisa OC może być tylko orientacyjna. Pamiętaj, że każda, nawet z pozoru najmniej istotna informacja, wpływa na ostateczny koszt polisy.

Sprawdź sam, i podaj faktyczne dane. Oblicz ubezpieczenie samochodu za darmo, podając dokładne informacje o samochodzie i jego kierowcach. Wypełniając wszystkie puste pola na naszej stronie zyskujesz pewność, że przedstawione propozycje ubezpieczenia są rzetelnie przeliczone. W przeciwnym razie wyliczenie ubezpieczenie auta będzie mylące. Wszystkie pytania zamieszczone są po to, byśmy mogli znaleźć dla Ciebie najkorzystniejszą ochronę samochodu.

Czy podawanie swoich danych w kalkulatorze OC jest bezpieczne?

Dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników. Wszystkie dane przekazane nam w kalkulatorze OC składki oraz zakupu polisy są odpowiednio zabezpieczone i przechowywane. Zgromadzone przez nas informacje przekazujemy wyłącznie naszym partnerom (towarzystwom ubezpieczeniowym) w celu dokładnego obliczenia składki, dopiero po otrzymaniu od Ciebie odpowiednich zgód. Przestrzegamy również postanowień RODO.

Nasza witryna używa certyfikatu EV. Świadczy o tym ikonka zielonej kłódki na pasku adresu przeglądarki. Baza danych naszych klientów zarejestrowana jest w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Jak kupić ubezpieczenie samochodu w kalkulatorze?

Udostępniony przez nas kalkulator ubezpieczenia samochodu składa się z czterech sekcji. Obliczanie OC odbywa się po podaniu danych dotyczących zarówno kierowcy, jak i pojazdu. Dowiedz się, jakie dokumenty warto przygotować i na jakie pytania będziesz musiał odpowiedzieć, a następnie wylicz OC w 7 minut!

 • Część pierwsza – podstawowe informacje o samochodzie

Nasz darmowy kalkulator OC jest tak zbudowany, że w pierwszej kolejności zostaniesz poproszony o podanie podstawowych informacji dotyczących ubezpieczanego auta. Jeżeli nie pamiętasz wszystkich jego parametrów, warto przygotować wcześniej dowód rejestracyjny, co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy cały proces. W tym miejscu zostaniesz bowiem poproszony o podanie:

 • roku produkcji samochodu,
 • marki i modelu samochodu,
 • rodzaju paliwa,
 • pojemności silnika,
 • liczby drzwi,
 • wersji pojazdu według słownika Eurotax i Info-Expert.

Na tym etapie kalkulator ubezpieczenia auta wymaga określenia, od kiedy potrzebujesz ubezpieczenia. Możesz też wskazać, czy interesuje Cię wyłącznie ubezpieczenie OC, czy też jedno z dodatkowych, nieobowiązkowych ubezpieczeń – OC, AC, NNW, Assistance.

 • Część druga – szczegółowe informacje o pojeździe

Aby porównywarka OC online rzetelnie wyliczyła wysokość ubezpieczenia, zostaniesz również poproszony o podanie bardziej szczegółowych informacji o pojeździe. Kalkulator ubezpieczenia OC wymaga wskazania:

 • sposobu wykorzystywania samochodu (prywatnie, w celach biznesowych),
 • jego koloru,
 • aktualnego i planowanego na kolejny rok przebiegu – żeby ułatwić Ci to zadanie, daliśmy Ci do wyboru kilka możliwych zakresów np. od 7,5-10 tys. km, dzięki czemu planowany przebieg możesz określić w przybliżeniu,
 • liczby kolejnych właścicieli,
 • kraju pierwszej rejestracji,
 • ewentualnych uszkodzeń,
 • zabezpieczeń antykradzieżowych, w które wyposażony jest samochód i gdzie będzie on parkowany – to szczególnie istotne informacja, gdy chcesz zakupić polisę AC.

Pojawi się tu również z pozoru zaskakujące pytanie o to, jak często autem będą wożone dzieci. Nie jest to nasza ciekawość. Większość towarzystw ocenia kierujących rodziców jako mniej skłonnych do ryzyka na drodze i oferuje im niższe składki ubezpieczeń komunikacyjnych. Wysokość OC zaproponowana Ci przez towarzystwo ubezpieczeniowe może być niższa, gdy dzieci przewozisz samochodem nawet sporadycznie.

Niektórzy ubezpieczyciele wymagają podania numeru rejestracyjnego pojazdu. Z tego względu nasz kalkulator OC za darmo przewiduje pole na wpisanie tego numeru. Jeżeli jednak nie chcesz podawać rejestracji, nie musisz. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji liczba ofert wyliczonych przez porównywarki może być ograniczona.

 • Część trzecia – pytania dotyczące właściciela

Po części związanej bezpośrednio z autem, poprosimy Cię o podanie kilku istotnych z punktu widzenia ubezpieczyciela informacji dotyczących Ciebie jako kierowcy. Co ważne, kalkulator ubezpieczeń samochodowych online jest tak zbudowany, że nie musisz podawać danych osobowych takich jak imię, nazwisko czy PESEL. Nie musisz także podawać numeru telefonu.

Porównywarka dokona obliczenia po podaniu:

 • daty urodzenia właściciela pojazdu,
 • roku uzyskania prawa jazdy przez kierowcę,
 • miejsca zamieszkania właściciela,
 • płci i zawodu właściciela,
 • liczby dzieci posiadanych przez właściciela.

Dane na temat stanu cywilnego, zawodu czy dodatkowych kierowców mogą nieco obniżyć lub podnieść składkę. Warto więc na każde pytanie odpowiadać zgodnie ze stanem faktycznym.

Choć towarzystwa nie mogą różnicować składek ze względu na płeć, to większość z nich chce wiedzieć, czy polisę kupuje kobieta, czy mężczyzna. Sama płeć nie będzie mieć jednak wpływu na cenę polisy.

 • Część czwarta – historia ubezpieczenia właściciela

Ostatnie pytanie, które bierze pod uwagę kalkulator OC za darmo, dotyczy historii ubezpieczenia właściciela pojazdu. Wystarczy, że wskażesz, czy i od ilu lat kupujesz polisy OC dla swoich pojazdów. Po wybraniu jednej z kilku opcji, nastąpi obliczanie OC. Po około minucie będziesz mógł porównać dostępne oferty i wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Ubezpieczenie OC - jakie dodatki?

Jeżeli posiadasz pojazd, oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC możesz zakupić szereg dodatkowych polis, np. ubezpieczenie AC. Porównywarka samochodów przyda się, aby porównać oferty pod względem ceny i zorientować się, ile kosztuje dodatkowa ochrona auta.

W przypadku dodatków, cena nie jest jednak najważniejsza – ma znaczenie drugorzędne, bo najważniejszy jest zakres ochrony oferowany przez ubezpieczyciela w zamian za składkę. Informacje o zakresie ochrony znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń (OWU). Podobnie jak kalkulator ubezpieczenia OC, kalkulator AC również jest bezpłatny.

Wraz z ubezpieczeniem OC w kalkulatorze możemy kupić także AC z okrojonym zakresem ochrony (tzw. AC Mini, Mini Casco lub Smart Casco). Zazwyczaj taka polisa chroni tylko od wybranych zdarzeń, np. kradzieży pojazdu, szkody całkowitej, pożaru czy działania innych żywiołów. Zaletą AC mini jest zazwyczaj atrakcyjna cena, jednak na zakup takiego ubezpieczenia powinni raczej decydować się właściciele starszych pojazdów, których naprawa nie jest bardzo kosztowna;

 • Assistance (ASS) – ubezpieczenie zapewnia wiele usług pomocowych, np. informacyjnych, medycznych, transportowych czy serwisowych, po wypadku, awarii lub kradzieży samochodu. Zakres ochrony oraz cena polisy może się różnić, w zależności od wybranego towarzystwa.

Niektóre firmy dodają bezpłatnie do polisy OC ASS podstawowy, jednak najczęściej, pomoc ubezpieczyciela ogranicza się tylko do holowania auta po wypadku lub kolizji do najbliższego warsztatu. W darmowym ASS towarzystwa wprowadzają również limit kwotowy lub kilometrów, obowiązujący na jedno zdarzenie.

Jeżeli zależy nam na szerszym zakresie ochrony assistance, warto zdecydować się na zakup wariantu rozszerzonego. Dopłata do OC w większości firm wynosi kilkadziesiąt złotych, a w zamian otrzymamy pomoc nie tylko po wypadku, ale też awarii i kradzieży auta. Zakres świadczonych usług będzie rozbudowany, np. o organizację i pokrycie kosztów zakwaterowania, parkingu strzeżonego, transportu medycznego, dostarczenie paliwa czy pomocy po wyładowaniu akumulatora i zamarznięciu zamków;

 • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – ochrona ubezpieczeniowa obejmuje życie i zdrowie kierowcy oraz jego pasażerów. Odszkodowanie wypłacane jest za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo polisa może gwarantować pokrycie udokumentowanych kosztów leczenia i rehabilitacji po wypadku.

Uwaga! Kupując polisę NNW zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia – im będzie ona wyższa, tym wyższe otrzymasz świadczenie.

 • Ochrona szyb, opon, kluczyków, bagażu – większość towarzystw posiada w swojej ofercie dodatkowe ubezpieczenie wybranych elementów pojazdu (np. szyb, opon) lub wyposażenia (np. fotelika) i bagażu. Pamiętaj jednak, że w przypadku takiej ochrony umowa może zawierać spore ograniczenia. Przykładowo, ubezpieczenie szyb nie obejmuje szyberdachu i szyb panoramicznych, ochrona opon dotyczy tylko ich wymiany (towarzystwo nie zapłaci za zakup nowej opony), a świadczenie za bagaż czy fotelik samochodowy będzie wypłacone tylko do określonej sumy. Jeżeli zależy Ci na zniesieniu takich ograniczeń lub zwiększeniu sumy ubezpieczenia, skorzystaj z oferty AC wybranego towarzystwa.

Wraz z polisą OC auta możemy również otrzymać za darmo (lub za niewielką opłatą) Zieloną Kartę. Jest to odpowiednik ubezpieczenia OC, obowiązujący w niektórych krajach, takich jak: Albania Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Czarnogóra, Tunezja, Turcja, Ukraina. Aby otrzymać Zieloną Kartę, wystarczy zwrócić się do ubezpieczyciela o jej wydanie, np. przed planowaną podróżą.

Kalkulator OC bez podawania danych - jak działa?

Obliczanie OC samochodu bez podawania szczegółowych danych dotyczących pojazdu wydaje się kuszącą opcją dla wielu kierowców. Dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego liczą się jednak szczegóły. Doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, wiek czy historia ubezpieczenia – wszystko to wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC. Kalkulator OC bez podawania danych nie pozwoli Ci wyliczyć dokładnej wysokości składki na ubezpieczenie OC, dlatego jest to rozwiązanie praktycznie niespotykane.

Chcesz wiedzieć, ile dokładnie zapłacisz za polisę OC? Oblicz ubezpieczenie w porównywarce OC za darmo, korzystając z naszego szczegółowego kalkulatora OC AC. Udzielenie odpowiedzi na poszczególne pytania zajmie Ci jedynie kilka minut. Podając rzetelne informacje, otrzymasz wiarygodne kalkulacje, na podstawie których będziesz mógł wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

Kalkulator OC AC - ubezpieczenie samochodu od 309 zł/rok! Oblicz ubezpieczenie OC auta i kup polisę tańszą nawet o 50%! Kalkulator OC i AC pomoże wybrać Ci ubezpieczenie samochodu już od 309 zł/rok! pl-PL Kalkulator OC AC Ubezpieczamy Auto
Oceń nasz kalkulator
4.29 /5 z 101 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}
cancel down-arrow back next angle-left angle-right cancel-tab chevron-down