Kalkulator OC AC - obniż cenę nawet o 50% i kup OC już od 309 zł!

Kalkulator OC AC - jak działa?

Kalkulator ubezpieczeń OC AC sprawdza dostępne na rynku oferty ubezpieczeń samochodowych i zestawia je ze sobą. To, który ubezpieczyciel okaże się dla użytkownika najtańszy, zależy od danych wprowadzonych do formularza (informacji dotyczących właściciela auta oraz parametrów samochodu). Jak prawidłowo go wypełnić? Czy zakup w kalkulatorze jest bezpieczny? Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia OC? Poniżej odpowiadamy na te i inne często zadawane pytania.

Co zyskuję kupując OC przez kalkulator OC AC?

Decydując się na zakup ubezpieczenia za pośrednictwem kalkulatora OC AC zyskasz przede wszystkim czas i pieniądze. Wszelkie formalności związane z obowiązkową ochroną pojazdu możesz załatwić w kilkanaście minut i nie musisz nawet wychodzić z domu. Dodatkowo, porównując ze sobą wiele ofert ubezpieczeń komunikacyjnych, możesz znaleźć ubezpieczyciela, który zaoferuje Ci OC tańsze nawet o kilkaset złotych niż w konkurencyjnej firmie. Zaoszczędzone pieniądze lepiej przeznaczyć na dodatkowe wyposażenie auta, jego ewentualną naprawę lub własne przyjemności.

Czym się kierować przy wyborze OC?

Podczas wyboru polisy OC najważniejsza jest zasada – najtańsza jest najlepsza. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w każdym towarzystwie ma dokładnie taki sam zakres. Jak to możliwe? OC regulowane jest bowiem ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu. Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jeśli otrzymasz zbliżone cenowo oferty od kilku ubezpieczycieli, warto sprawdzić szczegóły polis dodatkowych, które mogą być dodawane za darmo lub za niewielką dopłatą do obowiązkowego ubezpieczenia.

Czy muszę odpowiadać na wszystkie pytania w formularzu?

Liczba pytań w naszym formularzu może Cię nieco niepokoić, jednak każde z nich ma swój cel. Wszystkie pytania zamieszczone są po to, byśmy mogli znaleźć dla Ciebie najlepszą ofertę ubezpieczenia samochodu. Wypełniając wszystkie puste pola na naszej stronie, zyskujesz pewność, że przedstawione propozycje polis są rzetelnie przeliczone, a ceny nie zmienią się przy zakupie lub przejściu na stronę ubezpieczyciela. Pamiętaj, że każda, nawet z pozoru najmniej istotna informacja, może mieć wpływ na ostateczną cenę polisy.

Czy podawanie swoich danych w kalkulatorze OC jest bezpieczne?

Dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników. Wszystkie przekazane nam podczas kalkulacji OC składki oraz samego zakup dane, są odpowiednio zabezpieczone i przechowywane. Zgromadzone przez nas informacje przekazujemy wyłącznie naszym partnerom (zaufanym towarzystwom ubezpieczeniowym) w celu dokładnego obliczenia składki, dopiero po otrzymaniu od Ciebie odpowiednich zgód. Nasza witryna używa certyfikatu EV (co możesz zauważyć przez ikonkę zielonej kłódeczki na pasku adresu), a baza danych naszych klientów zarejestrowana jest w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Jakie ubezpieczenie mogę kupić online?

Podstawowymi polisami, jakie możesz kupić w naszym kalkulatorze polis są obowiązkowe OC oraz Autocasco, czyli ochrona samochodu oraz jego wyposażenia. Wyświetlone oferty możesz filtrować i sprawdzić np. ceny pakietów OC/AC, które z reguły są bardziej korzystne niż każdego z ubezpieczeń kupowanych z osobna. Oprócz nich masz możliwość znalezienia ubezpieczeń dodatkowych np. ASS (pomoc w podróży) i NNW (ochrona kierowcy oraz pasażerów danego pojazdu na wypadek doznania czasowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu). Użytkownik naszego kalkulatora może również do obowiązkowego OC dokupić ubezpieczenie szyb, opon czy też pomoc prawną, zapewniającą pomoc prawnika w sprawach związanych z chronionym pojazdem.

Jak uzupełnić kalkulator?

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych składa się z kilku części. Zanim więc wykonasz swoją pierwsza kalkulację, dowiedz się również, jakie pytania Cię czekają oraz jakie dokumenty warto przygotować. Jeśli świadomie podejdziesz do procesu znalezienia najtańszego OC, polisę możesz znaleźć już w 7 minut.

Informacje o samochodzie

Pierwszym etapem kalkulacji składki OC/AC jest uzupełnienie podstawowych informacji dotyczących ubezpieczanego auta. Jeśli nie pamiętasz wszystkich jego parametrów, warto żebyś przygotował sobie dowód rejestracyjny, co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy cały proces. W tym miejscu zostaniesz bowiem poproszony o podanie nie tylko roku produkcji, czy pojemności silnika pojazdu, ale także dokładnej jego wersji. Będziesz miał także możliwość wybrania zakresu interesującego Cię ubezpieczenia (OC, AC, NNW, Assistance) oraz rozpoczęcia daty obowiązywania polisy

Kolejny etap, to ciąg dalszy informacji o pojeździe, jednak nieco bardziej szczegółowych. Tutaj będziesz musiał wpisać np., jaki jest aktualny oraz planowany na kolejny rok przebieg pojazdu. Nie martw się, nie musisz być bardzo drobiazgowy. Żeby ułatwić Ci to zadanie, daliśmy Ci do wyboru kilka możliwych zakresów np. od 7,5-10 tys. km, dzięki czemu planowany przebieg możesz określić w przybliżeniu. W tej części zostaniesz również poproszony o zaznaczenie zabezpieczeń antykradzieżowych, w które wyposażony jest samochód. To szczególnie istotna informacja, jeśli jesteś zainteresowany zakupem polisy AC. Pojawi się tu również z pozoru zaskakujące pytanie Jak często autem będą wożone dzieci? Nie jest to nasza ciekawość. Większość towarzystw ocenia kierowców posiadających potomstwo jako mniej skłonnych do ryzyka na drodze i oferuje im niższe składki ubezpieczeń komunikacyjnych.

Pytania dotyczące właściciela

Po części związanej bezpośrednio z autem, poprosimy Cię o podanie kilku istotnych z punktu widzenia ubezpieczyciela informacji dotyczących Ciebie jako kierowcy i Twojej historii ubezpieczeniowej. Co ważne, na etapie kalkulacji możesz, ale nie musisz podawać danych osobowych takich jak imię, nazwisko czy PESEL. To co będzie najważniejsze dla ceny polisy, to:

  • data urodzenia,
  • rok uzyskania prawa jazdy,
  • miejsce zamieszkania.

Dodatkowo poprosimy Cię o informacje na temat stanu cywilnego, zawodu, czy dodatkowych kierowców. Każda z tych danych możesz nieco obniżyć lub podnieść składkę. Warto więc na każde pytanie odpowiadać zgodnie ze stanem faktycznym. Zaznacz również swoją płeć. Choć towarzystwa nie mogą różnicować składek ze względu na płeć, to większość z nich chce wiedzieć, czy polisę kupuje kobieta czy mężczyzna. Sama płeć nie będzie mieć jednak wpływu na cenę polisy.

Zapytamy również, od kiedy wykupujesz ubezpieczenie OC. Jeśli nie jest to Twoja pierwsza polisa, poprosimy o informacje dotyczące wypłaty ewentualnych odszkodowań (czy i kiedy były jakieś szkody) oraz wypracowanych za bezszkodową jazdę zniżek.

Jak widzisz, kalkulator tylko wydaje się długi. Tak naprawdę żadne z pytań nie wymaga ani długiego zastanawiania się, ani wyczerpującego udzielania odpowiedzi.

Kalkulator OC AC - obniż cenę nawet o 50% i kup OC już od 309 zł! Chcesz zaoszczędzić na OC? Mamy idealne rozwiązanie! Kalkulator OC AC porówna dla Ciebie >70 ofert ubezpieczeń, przedstawi najlepsze propozycje OC AC i pomoże kupić najtańszą polisę! Z kalkulatorem ubezpieczeń w 5 minut obniżysz cenę OC średnio o 500 zł! Wygodnie i szybko! ubezpieczamyAuto
Oceń nasz kalkulator
4.48 /5 z 33 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}