Kalkulator OC AC - obniż cenę nawet o 50% i kup OC już od 309 zł!

Kalkulator ubezpieczenia OC AC – jak działa?

Kalkulator ubezpieczeń OC AC pozwala porównać dostępne na rynku oferty ubezpieczeń komunikacyjnych. Po wypełnieniu formularza, otrzymasz listę propozycji, spośród których będziesz mógł wybrać najlepszą dla siebie. Kalkulator ubezpieczeń OC AC jest bardzo wygodny – pozwala na szybkie porównanie ofert pod względem zarówno ceny, jak i zakresu ochrony.

Zastanawiasz się, jak przebiega obliczanie składki OC? Masz pytania dotyczące bezpieczeństwa zakupu polis OC i AC za pośrednictwem kalkulatora? Nie wiesz, czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia OC lub AC? Przygotowaliśmy poradnik, w którym tłumaczymy, jak działa kalkulator ubezpieczenia auta i odpowiadamy na najczęściej zadawane przez użytkowników pytania.

Co zyskuję, kupując OC przez kalkulator OC AC?

Kalkulacja OC to sposób, aby zakupić najtańsze ubezpieczenie OC. Natomiast kalkulator AC pozwala wybrać najkorzystniejszą pod względem ceny i zakresu ochrony polisę. Aby porównać oferty kilkunastu działających na polskim rynku towarzystw ubezpieczeniowych, musisz jedynie wypełnić jeden formularz. Możesz to zrobić w dogodnym dla siebie momencie, bez konieczności umawiania się na spotkanie z wieloma agentami.

Darmowy kalkulator OC AC pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Potrzebujesz jedynie kilku minut, aby porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Kalkulator składki OC AC to przy tym narzędzie darmowe – za korzystanie z niego nic nie zapłacisz.

Czym się kierować przy wyborze OC?

Wybierając polisę OC, możesz kierować się wyłącznie ceną. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w każdym towarzystwie ma dokładnie taki sam zakres ochrony – reguluje to ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Wyliczenie składki OC, które umożliwia kalkulator OC samochodu, to najłatwiejszy sposób, aby otrzymać informacje o ofertach od wielu ubezpieczycieli. Później pozostaje już tylko wybrać najtańszą propozycję i zawrzeć umowę.

Czym się kierować przy wyborze AC?

Jeżeli posiadasz pojazd, oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC możesz zakupić szereg dodatkowych polis, np. ubezpieczenie AC. Kalkulator AC przyda się, aby porównać oferty pod względem ceny i zorientować się, ile kosztują dodatkowe ubezpieczenia.

W przypadku dodatkowych polis, cena nie jest jednak najważniejsza – ma znaczenie drugorzędne, bo najważniejszy jest zakres ochrony oferowany przez ubezpieczyciela w zamian za składkę. Informacje o zakresie ochrony znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń (OWU).

Podobnie jak kalkulator ubezpieczenia OC, kalkulator AC również jest bezpłatny.

Jakie ubezpieczenie mogę kupić online?

Kalkulator ubezpieczenia auta pozwala na szybkie porównanie ofert obowiązkowego ubezpieczenia OC i autocasco (również w wersji mini), które gwarantuje ochronę samochodu i jego wyposażenia. Oprócz tych dwóch ubezpieczeń, możesz też zakupić online dodatkowe polisy, dostępne w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych, czyli:

 • ubezpieczenie ASS – gwarantuje pomoc w podróży,
 • ubezpieczenie NNW – to ochrona kierowcy oraz pasażerów danego pojazdu na wypadek doznania czasowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • ubezpieczenie szyb i opon – likwidacja szkód z tych ubezpieczeń pozwala uniknąć utraty zniżek na AC.

Kalkulacja OC AC i zakup polis online mogą się bardzo opłacać. Z jednej strony wiele towarzystw ubezpieczeniowych przyznaje klientom kupującym ubezpieczenia tym kanałem dodatkowe rabaty. Z drugiej strony pakiet ubezpieczeń OC/AC z reguły jest korzystniejszy niż zakup osobnych polis.

Kalkulator OC samochodu – czy muszę odpowiadać na wszystkie pytania?

Obliczanie składki OC czy AC wiąże się z koniecznością udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące zarówno kierowcy, jak i właściciela pojazdu. Są one jednak niezbędne do tego, aby poznać dokładne oferty ubezpieczycieli. Jeżeli formularz wypełniłeś nieprecyzyjnie, to po przejściu na stronę ubezpieczyciela składka OC może być tylko orientacyjna. Pamiętaj, że każda, nawet z pozoru najmniej istotna informacja, wpływa na ostateczną cenę polisy.

Oblicz OC za darmo, podając dokładne dane o samochodzie i jego kierowcach. Wypełniając wszystkie puste pola na naszej stronie zyskujesz pewność, że przedstawione propozycje ubezpieczenia są rzetelnie przeliczone. W przeciwnym razie wyliczenie składki OC będzie mylące. Wszystkie pytania zamieszczone są po to, byśmy mogli znaleźć dla Ciebie najlepszą ofertę ubezpieczenia samochodu.

Czy podawanie swoich danych w kalkulatorze OC jest bezpieczne?

Dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników. Wszystkie dane przekazane nam podczas kalkulacji OC składki oraz zakupu polisy są odpowiednio zabezpieczone i przechowywane. Zgromadzone przez nas informacje przekazujemy wyłącznie naszym partnerom (towarzystwom ubezpieczeniowym) w celu dokładnego obliczenia składki, dopiero po otrzymaniu od Ciebie odpowiednich zgód. Przestrzegamy również postanowień RODO.

Nasza witryna używa certyfikatu EV. Świadczy o tym ikonka zielonej kłódki na pasku adresu przeglądarki. Baza danych naszych klientów zarejestrowana jest w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Oblicz OC i AC – jak korzystać z kalkulatora?

Udostępniony przez nas kalkulator ubezpieczenia samochodu składa się z czterech sekcji. Obliczanie OC odbywa się po podaniu danych dotyczących zarówno kierowcy, jak i pojazdu. Dowiedz się, jakie dokumenty warto przygotować i na jakie pytania będziesz musiał odpowiedzieć, a następnie wylicz OC w 7 minut!

 • Część pierwsza – podstawowe informacje o samochodzie

Nasz darmowy kalkulator OC jest tak zbudowany, że w pierwszej kolejności zostaniesz poproszony o podanie podstawowych informacji dotyczących ubezpieczanego auta. Jeżeli nie pamiętasz wszystkich jego parametrów, warto przygotować wcześniej dowód rejestracyjny, co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy cały proces. W tym miejscu zostaniesz bowiem poproszony o podanie:

 • roku produkcji samochodu,
 • marki i modelu samochodu,
 • rodzaju paliwa,
 • pojemności silnika,
 • liczby drzwi,
 • wersji pojazdu według słownika Eurotax i Info-Expert.

Na tym etapie kalkulator ubezpieczenia auta wymaga określenia, od kiedy potrzebujesz ubezpieczenia. Możesz też wskazać, czy interesuje Cię wyłącznie ubezpieczenie OC, czy też jedno z dodatkowych, nieobowiązkowych ubezpieczeń – OC, AC, NNW, Assistance.

 • Część druga – szczegółowe informacje o pojeździe

Aby kalkulator OC online rzetelnie wyliczył wysokość składki, zostaniesz również poproszony o podanie bardziej szczegółowych informacji o pojeździe. Kalkulator ubezpieczenia OC wymaga wskazania:

 • sposobu wykorzystywania samochodu (prywatnie, w celach biznesowych),
 • jego koloru,
 • aktualnego i planowanego na kolejny rok przebiegu – żeby ułatwić Ci to zadanie, daliśmy Ci do wyboru kilka możliwych zakresów np. od 7,5-10 tys. km, dzięki czemu planowany przebieg możesz określić w przybliżeniu,
 • liczby kolejnych właścicieli,
 • kraju pierwszej rejestracji,
 • ewentualnych uszkodzeń,
 • zabezpieczeń antykradzieżowych, w które wyposażony jest samochód i gdzie będzie on parkowany – to szczególnie istotne informacja, gdy chcesz zakupić polisę AC.

Pojawi się tu również z pozoru zaskakujące pytanie o to, jak często autem będą wożone dzieci. Nie jest to nasza ciekawość. Większość towarzystw ocenia kierujących rodziców jako mniej skłonnych do ryzyka na drodze i oferuje im niższe składki ubezpieczeń komunikacyjnych. Składka OC zaproponowana Ci przez towarzystwo ubezpieczeniowe może być niższa, gdy dzieci przewozisz samochodem nawet sporadycznie.

Niektórzy ubezpieczyciele wymagają podania numeru rejestracyjnego pojazdu. Z tego względu nasz kalkulator OC za darmo przewiduje pole na wpisanie tego numeru. Jeżeli jednak nie chcesz podawać rejestracji, nie musisz. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji liczba ofert wyliczonych przez kalkulator składki OC może być ograniczona.

 • Część trzecia – pytania dotyczące właściciela

Po części związanej bezpośrednio z autem, poprosimy Cię o podanie kilku istotnych z punktu widzenia ubezpieczyciela informacji dotyczących Ciebie jako kierowcy. Co ważne, kalkulator OC online jest tak zbudowany, że nie musisz podawać danych osobowych takich jak imię, nazwisko czy PESEL.

Wyliczenie składki OC nastąpi po podaniu:

 • daty urodzenia właściciela pojazdu,
 • roku uzyskania prawa jazdy przez kierowcę,
 • miejsca zamieszkania właściciela,
 • płci i zawodu właściciela,
 • liczby dzieci posiadanych przez właściciela.

Dane na temat stanu cywilnego, zawodu czy dodatkowych kierowców mogą nieco obniżyć lub podnieść składkę. Warto więc na każde pytanie odpowiadać zgodnie ze stanem faktycznym.

Choć towarzystwa nie mogą różnicować składek ze względu na płeć, to większość z nich chce wiedzieć, czy polisę kupuje kobieta, czy mężczyzna. Sama płeć nie będzie mieć jednak wpływu na cenę polisy.

 • Część czwarta – historia ubezpieczenia właściciela

Ostatnie pytanie, które bierze pod uwagę kalkulator OC za darmo, dotyczy historii ubezpieczenia właściciela pojazdu. Wystarczy, że wskażesz, czy i od ilu lat kupujesz polisy OC dla swoich pojazdów. Po wybraniu jednej z kilku opcji, nastąpi obliczanie OC. Po około minucie będziesz mógł porównać dostępne oferty i wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Kalkulator OC bez podawania danych

Obliczanie OC bez podawania szczegółowych danych dotyczących pojazdu wydaje się kuszącą opcją dla wielu kierowców. Dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego liczą się jednak szczegóły. Doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, wiek czy historia ubezpieczenia – wszystko to wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC. Kalkulator OC bez podawania danych nie pozwoli Ci wyliczyć dokładnej wysokości składki na ubezpieczenie OC, dlatego jest to rozwiązanie praktycznie niespotykane.

Chcesz wiedzieć, ile dokładnie zapłacisz za polisę OC? Oblicz OC za darmo, korzystając z naszego szczegółowego kalkulatora OC AC. Udzielenie odpowiedzi na poszczególne pytania zajmie Ci jedynie kilka minut. Podając rzetelne informacje, otrzymasz wiarygodne kalkulacje, na podstawie których będziesz mógł wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

Oblicz OC za darmo – skorzystaj z kalkulatora

Jak widzisz, kalkulator składki OC AC jest prosty w obsłudze. Żadne z pytań nie wymaga ani długiego zastanawiania się, ani udzielania wyczerpujących odpowiedzi. Wylicz OC w zaledwie kilka minut i bez wychodzenia z domu! Gdy już porównasz dostępne oferty, najlepszą dla siebie polisę również kupisz przez internet.

Kalkulator OC AC - obniż cenę nawet o 50% i kup OC już od 309 zł! Chcesz zaoszczędzić na OC? Mamy idealne rozwiązanie! Kalkulator OC AC porówna dla Ciebie >70 ofert ubezpieczeń, przedstawi najlepsze propozycje OC AC i pomoże kupić najtańszą polisę! Z kalkulatorem ubezpieczeń w 5 minut obniżysz cenę OC średnio o 500 zł! Wygodnie i szybko! ubezpieczamyAuto
Oceń nasz kalkulator
4.52 /5 z 42 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}